Android 7.0 N’den İlk Sızıntılar Geldi

Android 7.0 N’den İlk Sızıntılar Geldi

0
PAYLAŞ

Google’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı işletim sistemi Android 6.0 Marshmallow aradan aylar geçmesine rağmen amiral gemisi cihazlara bile sunulmuş değil. Üreticiler saf işletim sistemini kendi cihazlarına optimize edip özel bir arayüzle kullanıcılara dağıtıyor. İşletim sisteminin sahibi Google, anlaşılan öyle ki üreticilerin Marshmallow’u dağıtmasını beklemeden Android ‘in yeni sürümü Android 7.0 N‘i tanıtacak.

android-n

Yeni gelen sızıntılara göre Android 7.0 N, 18 Mayıs’ta düzenlenecek Google I/O etkinliğinde resmen tanıtılmış olacak. Google CEO’su Sundar Pichai’nin basın toplantısında gizli olarak göstereceği işletim sistemi yüzünü konferansın 2. gününde gösterecek. Android N’in Nexus kullanıcılarına ulaşması ise tahmini olarak Ekim – Kasım ayları gibi gerçekleşecek. Bu bilgilerin yanında bir developer kullanıcısının paylaştığı görsel ise işletim sisteminde köklü bir değişiklik yapılacağının habercisi.

Kullanıcının paylaştığı görsele göre Android’in saf sürümünde yer alan uygulamalar menüsü kaldırılıyor. Bu menüde toplanan uygulamalar da tıpkı iOS’ta olduğu gibi ana ekranda yer alacak. Google’ın bu sayede gereksiz olan RAM tüketimini azaltmaya yöneleceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bakalım Google’ın bu hamleleri stabilite açısından Android’e katkı sağlayabilecek mi?

android 7.0 n

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK