Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Akıllı Telefonlar (Güncel Liste)

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Akıllı Telefonlar (Güncel Liste)

0
PAYLAŞ

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak olan akıllı telefonları, marka ve model şeklinde hazırladığımız güncel listeyi bu galerimizde bir araya getirdik.

android 6.0 marshmallow

Google, geçtiğimiz sene Mayıs ayı içerisinde düzenlediği I / O Geliştiriciler Konferansı sırasında Android 6.0 Marshmallow mobil işletim sisteminin tanıtımını gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz Eylül ayında satışa çıkartılan LG 5X ve Huawei 6P, Android 6.0 Marshmallow kurulu olarak gelen ilk akıllı telefonlar… Ancak, akıllı telefon üreticileri yayımladıkları çeşitli listelerle birlikte hangi modelleri için Android 6.0 Marshmallow geleceğini belirttiler. Biz de bu galerimizde Android 6.0 güncellemesini alacak olan modellere bakıyoruz. Listede yer alan bazı ürünler, bulundukları bölgelerden dolayı güncelleştirmeyi almış olabilirler, ayrıca firmaların güncelleme stratejisine bağlı olarak yeni modeller de bu listeye zamanla dahil edilebilir.

Güncelleme:

Android 6.0 Marshmallow güncelleştirmesi her geçen gün üreticilerin plan listesine girmeye devam ediyor. Son olarak birçok yeni model de Android 6.0 Marshmallow güncellemesi almaya başladı. Aşağıda testleri gerçekleştiren ve yavaş yavaş (bölgeye bağlı olarak) güncelleştirme almaya başlayan ürünleri bulabilirsiniz.

– Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S6
– HTC One M9 ve One A9
– Motorola MOTO X
– LG G4
– NVIDIA K1 Tablet
– Öte yandan diğer üreticiler de güncelleştirme çalışmalarına devam ediyor.

Yeni Güncelleme:

– 25 Şubat: NVIDIA Shield, Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+ Kore versiyonu, Moto E, Moto G (üçüncü jenerasyon), ZTE Axon Pro, LG G3 ve LG G4 için güncelleme doğrulandı.

– 3 Mart: Samsung ve ASUS, Japonya için benzer bir duyuru gerçekleştirdi. Ayrıca Motorola Moto G (ikinci nesil), Droid Turbo 2, Galaxy Note 5 ve Sony Xperia Z5 için güncelleştirme geldi.

– 11 Mart: Samsung, HTC, LG ve Sony’nin bazı eski modeller için Marshmallow günelleştirmesini duyuracağı bilgisi verildi.