Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek Mümkün!

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek Mümkün!

5
PAYLAŞ

Telefonunuzda hiç yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı geri getirmek istediğiniz oldu mu? Yazımızın devamında Android’de silinen dosyaları geri getirmenin en kolay yolunu açıklıyoruz.

Sabit diskinizden sildiğiniz bir dosyayı geri getirmek teorik olarak mümkün bir işlemdir. Bu konuda bilgisayarlar için geliştirilmiş onlarca başarılı alternatif mevcut. Peki, bu iş cep telefonunuzda yapabilmek ister miydiniz? Android ile bu konu mümkün olabilir.

Android işletim sistemine sahip telefonunuzun hafıza kartından sildiğiniz bir dosyayı birkaç kolay tıklama ile geri getirebildiğini iddia eden son derece başarılı bir yazılım bulunuyor. Henüz beta aşamasında olan, en güzeliyse ücretsiz olarak sunulan Undelete Beta isimli mobil uygulama, Android’in tanınmış geliştiricilerinden birinin eseri.

Programı ilk açtığınızda, telefonunuzdaki bellek kartı hızlı bir şekilde taranıyor. Silinmiş tüm öğeler tespit edilerek, boyutları, dizinleri ve isimleri ile birlikte karşınıza getirilmeye çalışılıyor. Dosyaları kategoriler halinde listeleyebilme özelliğine de sahip olan Undelete Beta, neredeyse %100 başarı oranı ile çalışıyor diyebiliriz.

Görevini yerine getirebilmesi için root izinlerine ihtiyaç duyulan Undelete Beta’yı burada yer alan Android Market sayfalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

>> Uygulamayı başarılı buldunuz mu?

Yazarın Twitter adresi için buraya tıklayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

5 YORUMLAR

  1. sadece hafıza kartı için mi? telefonun kendi hafızasında olan ama görünmeyen dosya içeriklerini geri getirebiliyor mu?

  2. Hafıza kartı için olsa bence PC’ye bağlayıp hafıza kartının içindeki dosyaları kurtaran programlar ile iş kolay olur ama tablet veya telefonda ise bu program gerekiyor sanırım. Zaten root yapınca da tablet veya telefonunuzun garantisi sona eriyor:((

  3. slm htc dwsire x telefonun kendi hafızasına kayıtlı olan resimlerim ve 1 kaçtane video var bunları geri getirmem mumkunmu benin için çok onemli

BİR CEVAP BIRAK