Sony Xperia Z5 Premium kazanma şansı!
Home » Cep Telefonu » Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek Mümkün!
Yazan: | 23 Kasım 2011 Çarşamba

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek Mümkün!

Font Küçült Font Büyült

Telefonunuzda hiç yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı geri getirmek istediğiniz oldu mu? Yazımızın devamında Android’de silinen dosyaları geri getirmenin en kolay yolunu açıklıyoruz.

Sabit diskinizden sildiğiniz bir dosyayı geri getirmek teorik olarak mümkün bir işlemdir. Bu konuda bilgisayarlar için geliştirilmiş onlarca başarılı alternatif mevcut. Peki, bu iş cep telefonunuzda yapabilmek ister miydiniz? Android ile bu konu mümkün olabilir.

Android işletim sistemine sahip telefonunuzun hafıza kartından sildiğiniz bir dosyayı birkaç kolay tıklama ile geri getirebildiğini iddia eden son derece başarılı bir yazılım bulunuyor. Henüz beta aşamasında olan, en güzeliyse ücretsiz olarak sunulan Undelete Beta isimli mobil uygulama, Android’in tanınmış geliştiricilerinden birinin eseri.

Programı ilk açtığınızda, telefonunuzdaki bellek kartı hızlı bir şekilde taranıyor. Silinmiş tüm öğeler tespit edilerek, boyutları, dizinleri ve isimleri ile birlikte karşınıza getirilmeye çalışılıyor. Dosyaları kategoriler halinde listeleyebilme özelliğine de sahip olan Undelete Beta, neredeyse %100 başarı oranı ile çalışıyor diyebiliriz.

Görevini yerine getirebilmesi için root izinlerine ihtiyaç duyulan Undelete Beta’yı burada yer alan Android Market sayfalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

>> Uygulamayı başarılı buldunuz mu?

Yazarın Twitter adresi için buraya tıklayın.

Friendfeed de Paylaş RSS Ekle

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

yiğit yılmaz 23 Ekim 2012

sadece hafıza kartı için mi? telefonun kendi hafızasında olan ama görünmeyen dosya içeriklerini geri getirebiliyor mu?

Ken 14 Mart 2013

Hafıza kartı için olsa bence PC’ye bağlayıp hafıza kartının içindeki dosyaları kurtaran programlar ile iş kolay olur ama tablet veya telefonda ise bu program gerekiyor sanırım. Zaten root yapınca da tablet veya telefonunuzun garantisi sona eriyor:((

yelda 29 Temmuz 2013

Wala bence boswein gelmez mumkunati yok

ercan taskin 17 Aralık 2013

slm htc dwsire x telefonun kendi hafızasına kayıtlı olan resimlerim ve 1 kaçtane video var bunları geri getirmem mumkunmu benin için çok onemli

enes bayrakçi 16 Mayıs 2014

silinen oyunlarda geliyormu acaba?

Yorum Yaz

Yorumunuzun Yanında Gösterilir

Herkes görmeyecektir.