Amazon Akıllı Telefon Bu Yıl Çıkacak

Amazon Akıllı Telefon Bu Yıl Çıkacak

0
PAYLAŞ

Amazon akıllı telefon beklendiği 2013 yılında piyasaya sürülmedi ama telefonun bu yıl çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Amazon akıllı telefon hakkındaki ilk haberler ortaya çıktığında, telefonun 2013 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği iddia ediliyordu. Ancak 2013 yılı gelip geçti ve Amazon akıllı telefon piyasya sürülmedi. Buna rağmen Amazon’un önümüzdeki dönemde piyasaya en az bir akıllı telefon süreceğine kesin gözüyle bakılıyor ve bu telefonun 2014 yılı içinde satışa sunulması bekleniyor.

Amazon_akıllı_telefon_scroll

Amazon’un popüler Kindle Fire tabletlerine benzer yapıda olması beklenen Amazon akıllı telefonların, firmanın tüm içerik ve servislerine erişim sağlayabilecek bir cihaz olacağı ve HTC tarafından üretildiği iddia ediliyordu. Bu söylentiler henüz resmiyet kazanmış değil ama Amazon cephesinden gelen son haberler gösteriyor ki akıllı telefon projesi, firmada hala gündemde ve bu proje firma içerisinde Project Aria adıyla anılıyor.

Project Aria piyasay sürüldüğünde Amazon’un temel odağı Kuzey Amerika bölgesi üzerinde olacak ama sadece bu bölgeyle sınırlı kalmayacak. Firmanın yeni akıllı telefonunu Asya, Avrupa ve Güney Amerika gibi farklı bölgelerde de satışa sunmak istediği belirtiliyor. Ancak Amazon’un bu amacını nasıl gerçeğe dönüştüreceği bilinmiyor. Zira firma ürününü bu pazarlara taşımak konusunda birçok sorunla karşılaşabilir. Kuzey Amerika’da oldukça popüler olan Kindle Fire’ların, bu bölge dışında benzer bir popülerlik yakalayamaması da bunun bir belirtisi.

Galaxy S5 Premium’un Çıkmayacağı Açıklandı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK