Amazon 3D Akıllı Telefon Üretiyor

Amazon 3D Akıllı Telefon Üretiyor

0
PAYLAŞ

Web aleminin en büyük markalarından Amazon, söylentilere göre 3 boyut ekran teknolojisine sahip bir akıllı telefon üretiyor

Geçtiğimiz yıl ortaya atılan iddialar ve The Wall Street Journal’dan gelen haberler, ünlü alışveriş portalı Amazon’un da yakın zamanda akıllı telefon pazarına gireceğini fısıldıyordu. Hatta WSJ’ın açıklamasına göre Amazon akıllı telefon giriş seviyesine ait olacak, 2013 yılı içerisinde tamamen ücretsiz (ve kontratsız) olarak kullanıcısına ulaştırılacaktı. Buradaki mantık, aynen Kindle Fire’da olduğu gibi cihazdan değil, uygulamalardan para kazanmaktı. Tahmin edeceğiniz gibi Amazon yaptığı açıklama ile durumu yalanladı ve yıl içerisinde herhangi bir telefon çıkartmayacaklarını, şayet markete bir akıllı telefonla girecek olsalar bile, ücretsiz olmayacağını duyurdu. Aradan yaklaşık olarak 1 yıl geçti ve söylentiler tekrar hortladı.

 

amazon_smartphone_scroll

 

The Wall Street Journal’ın yaptığı yeni bir habere göre, Amazon bu kez gerçekten bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Üstelik bu ürün 3 boyutlu görüntü desteği sunacak, bu özellikten faydalanabilmek için kullanıcı gözlük gibi aparatlara ihtiyaç duymayacak! Haber, Amazon akıllı telefonun retinayı takip ederek, gözün 3 boyutlu algılayabileceği şekilde, telefondaki görüntüleri adeta cihazdan dışarı çıkmış gibi görüntüleyeceğini iddia ediyor. 3D desteği için herhangi bir aksesuar gerekmezken, kullanıcılar sadece gözlerini kullanarak telefonu rahatlıkla kontrol edebilecekler!

Konu hakkında şimdilik Amazon’dan gelen resmi bir açıklama yok. Ancak ünlü markanın bu kez haberi yalanlamaması, gerçekten Amazon 3D akıllı telefonla, bu yıl içerisinde karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Şimdi gözler, şirketin yapacağı resmi duyuruya çevirilmiş durumda!

Amazon’dan 6 Kameralı Akıllı Telefon

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK