Always On Özelliği Artık Bütün Android Cihazlarda!

Always On Özelliği Artık Bütün Android Cihazlarda!

0
PAYLAŞ

Samsung Galaxy S5 ve LG G5 modellerinde görülen ekranın sürekli açık kalma özelliği (Always On) sayesinde kullanıcıların sık sık cihazlarını açıp kapamalarına gerek kalmıyor. Yazılımsal açıdan bulunduğu cihazlara hareket katan özellik, bir Android geliştiricisi sayesinde diğer cihazlara uyarlandı ve Play Store’da yayınlandı.

always on

RttiLink adlı Android geliştiricisinin yayınladığı uygulama, markası ya da modeli ne olursa olsun hemen hemen bütün Android işletim sistemli cihazlara Always On özelliği kazandırıyor. Android 4.3 Jelly Bean ve üzeri versiyonlarda çalışan uygulama cihazınızı derin uykuya alarak sensörler yardımıyla size doğru zamanda tarih, saat, pil durumu ve bildirim gibi önemli işlevleri belirterek büyük bir zaman kazancı sağlıyor. Görünüm bakımından da Samsung Gear S2’nin arayüzüne oldukça benzeyen uygulamanın sadece 1.9 MB boyutunda olduğunu da belirtelim.

“Always On Display From S7 G5” adı verilen pratik uygulamayı denemek isterseniz Play Store’dan şuanda indirebilirsiniz. Ancak şunu belirtmemizde fayda var ki uygulama her cihaz için özel olarak optimize edilmediği için eğer parlaklık ayarını düşürmezseniz yüksek pil tüketimlerine neden olabiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK