Akıllı Tonerler İle Ekolojik Devrim

Akıllı Tonerler İle Ekolojik Devrim

0
PAYLAŞ

Pelikan tarafından geliştirilen Akıllı Tonerler, ekoloji konusunda bilinçli kişiler oluşturmayı hedefliyor. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Bio Tonerler için uzun süredir yürütülen çalışmalarda nihayet sona gelindi.

Kartuş ve tonerlerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler, işlevleri bittikten sonra doğaya karışmaları durumunda çevreye zarar verebiliyor. Bu kimyasalların neden olduğu su, hava ve toprak kirliliği ise canlılara zarar verebiliyor. Kartuşlarda kullanılan kimyasalların içinde yer alan yağlar, kurşun içerikli maddeler, kadmiyun gibi zararlı maddeler kartuşların üretimi sırasında açılmasıyla havaya karışarak tepkimeye uğruyor ve solunum yoluyla insan sağlığını tehlikeye sokabiliyorlar. Yazıcı içinde sıcakla temas eden zararlı maddelerin buharlaşması ve solunum yoluyla vücudumuza girmesi büyük tehlike arz ederken, yazıcının yeniden çıkarılıp takılma esnasında bu maddelerin vücuda temas etmesi ise tüm zararlı maddelerin vücut tarafından emilmesine neden oluyor. Her ne kadar Pelikan’ın kullandığı kimyasallar kanserojen madde içermese de, çevre konusuna hassasiyetini göstermek adına bir çok alanda olduğu gibi bu alanda da öncü olan Pelikan konuya farklı bir yaklaşım sergiliyor.

İnsanların yeşil duruşlarını belirtmek için, e-postalarında dipnot olarak “Yazdırmadan önce düşün” ifadesinin kullanılmasıyla doğan Pelikan Akıllı Tonerler aslında bir dipnottan çok daha fazlası. Haziran 2012’de piyasaya sunulacak olan Pelikan Akıllı Tonerler, normal tonerlere oranla daha maliyetli bir üretime sahip. Bunun en büyük sebebi ise BioToner tozunun bileşiminin ekolojik maddeler içermesi. Ekolojik konulara ilişkin tam şeffaflık gösteren Pelikan Akıllı Tonerler doğaya dost, çevreye duyarlı özelliği ile tüm rakiplerini geride bırakıyor. Bio Toner piyasasındaki ilk ciddi oyuncu olma özelliği ile de dikkat çekerken, ürünlerin düzeninin “çok yeşil” olması da bir başka özelliği. Ürün geliştirme konusunda her geçen gün kendini geliştiren Pelikan, piyasaya süreceği Bio Toner için de tüm gerekli modülleri bir araya getiriyor.

>> Konu hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK