Akıllı Telefonlar Oyun Konsolu İle PGS’de Buluşuyor

Akıllı Telefonlar Oyun Konsolu İle PGS’de Buluşuyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonları ile oyun oynamayı seven birçok kullanıcının hayallerini süsleyen cep telefonu oyun konsolu hibrit cihazı sonunda gerçek oluyor. PGS tarafından geliştirilen cihaz oyun severlerin bir numaralı gözdesi olacak gibi görünüyor.

pgs-1420x670

Sony Xperia Play ile bir dönem ilk denemeleri yapılan fakat başarıya ulaşamayan oyun konsolu cep telefonu birleşimi bu kez çok daha güçlü geliyor. PGS’nin amacı mobil oyunlar oynanabilen bir cihaz geliştirmek değil aksine bilgisayar oyunlarını akıllı telefonlara taşımak.

Nintendo DS, PSP Go gibi cihazlar oyun deneyimini mobil hale getirmek için geliştirilen fakat akıllı telefonlar karşısında tutunamayarak teknoloji çöplüğünün tozlu rafları arasında kendine yer bulan cihazlar olarak kayıtlara geçti. PGS ise bu firmaların deneyimleri ile akıllı telefon oyun bileşenlerini maksimum verimlilikle kullanarak PC oyunlarını cep telefonumuzda oynamamızı sağlamak istiyor.

Windows 10 ve Android 6.0 Marshmallow yazılımları birlikte yüklü olacak cihaz akıllı telefon modunda Android’i, oyun modunda Windows’u kullanacak. Burada dikkat edilmesi gereken nokta PGS mühendislerinin Windows 10 Mobile’ın yerine doğrudan standart sürümü kulanmış olmaları.

Kickstarter’da bağış toplamaya devam eden firmanın hedefi 400.000$ barajını aşmak. Cihazın nihai sürümü 2 versiyon olarak düşünülüyor. 2K QuadHD çözünürlüğe sahip 5.7 inç ekran, 8GB RAM, 128GB SSD dahili hafıza ve 2.56GHz hızında Intel Atom X7 dört çekirdekli işlemci. Cihazın bataryasının da 6120 mAh olacağı söyleniyor. Düşük versiyonunda ekran çözünürlüğü 5.5 inç boyutunda ve çözünürlük 720p’ye geriliyor ve ağırlıklı olarak mobil oyun severler hedefleniyor. MicroHDMI ve MicroSD girişlerinin bulunduğu cihaz 8MP arka, 5MP ön kameraya sahip.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK