Akıllı Telefon Bir Uzman Çavuşun Hayatını Kurtardı

Akıllı Telefon Bir Uzman Çavuşun Hayatını Kurtardı

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonlar günümüzde drop test adında pek çok dayanıklılık testinden geçiyorlar. Acımasız ve akla hayale gelmeyecek testlere maruz kalan telefonlar bazen de insanların hayatını kurtarabiliyor. Mardin’de bir operasyona katılan uzman çavuşa gelen kurşuna isabet eden telefon sayesinde olası bir ağır yaralanmanın önüne geçti.

iphone-uzman-çavuş

Mardin Dargeçit’te görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Bozok, dün akşam saatlerinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada ayağından yaralandı. Hemen hastaneye kaldırılan Bozok’a yapılan ilk müdahalede kurşunun o esnada uzman çavuşun cebinde bulunan iPhone 6’ya isabet ettiği anlaşıldı. Kurşunun şiddetini önemli bir ölçüde azaltan telefon bu sayede Bozok’un ciddi bir şekilde yaralanmasının da önüne geçti.

Youtube’da yayınlanan ağır makineli silah testlerinde genellikle tuzla buz olan iPhone, bu olayda her ne kadar kullanılamaz hale gelmiş olsa da oldukça büyük bir dayanıklılık göstermişe benziyor. Tabi ki bu dayanıklılıkta kurşunun cihazın kasa bölgesine isabet etmesinin de payı büyük. Buradan biz de yaralanan asker Mustafa Bozok’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK