Akıllı Şemsiye Oombrella Yağmuru Önceden Haber Veriyor

Akıllı Şemsiye Oombrella Yağmuru Önceden Haber Veriyor

0
PAYLAŞ

Akıllı şemsiye Oombrella yağmuru önceden haber veriyor. Kickstarter projesi olan Oombrella, yağmuru önceden haber veriyor ve evden şemsiyeyle çıkmanız gerektiğini hatırlatıyor.

oombrella_kickstarter

Özellikle son birkaç yıllık süreçte akıllı teknolojiler hayatımızın hemen her alanına dahil oldu diyebiliriz. Akıllı telefonlar ve tabletlerle başlayan bu süreç, akıllı buzdolaplarına ve hatta akıllı ayakkabılara kadar ilerledi. Günümüzde standart olarak kullandığımız birçok ev eşyası gelecekte akıllı hale gelecek diyebiliriz. Bunun en somut örneklerinden biriyse yağmuru önceden haber verebilen akıllı şemsiye. Oombrella olarak isimlendirilen akıllı şemsiye, üzerinde bulundurduğu sensörler yardımıyla yağmurun ne zaman yağacağını tahmin edebiliyor.

Akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu olarak tasarlanan Oombrella, sensörler yardımıyla topladığı verileri mobil uygulamaya iletiyor ve yağmur yağmadan 15 dakika önce uyarı vererek sizi bilgilendiriyor. Kickstarter projesi olan bu akıllı şemsiyede ayrıca kaybolmaya karşı özel bir sistem de yer alıyor. Mobil uygulama üzerinden konumu görülebilen Oombrella’da sıcaklık, basınç, ışın ve nem sensörleri olduğunu da ekleyelim.

Kickstarter’da beklenen hedef yakalanırsa; üretimin gerçekleştirileceği belirtiliyor. Akıllı şemsiye üretildikten sonraki fiyatı ise 59 euro seviyesinde olacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK