Acer’dan Eğitime Destek Amaçlı İşbirliği

Acer’dan Eğitime Destek Amaçlı İşbirliği

1
PAYLAŞ

Acer’ın Intel Eğitim Yazılımıyla (IES) yaptığı işbirliği, eğitim hayatının teknolojik ihtiyaçlarını karşılayarak, çeşitli dizüstü bilgisayar ve tabletlerinde yer alan farklı yazılım özellikleriyle  öğrencilerin ve eğitimcilerin bilgisayar kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor.

IntelEğitim Yazılımı ve Intel işlemcilerle birlikte üretilen Acer ürünleri güvenilirlik, güvenlik ve uzun bir pil ömrü sunarak eğitim hayatının teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak. Acer, IES işbirliğiyle bir yandan öğrencilerin 21. yüzyılın bilgi odaklı ekonomisinde başarılı olmalarına yardım ederken bir yandan da ticari ürün portföyünü güçlendiriyor.

Yazılım şimdiden Acer TravelMate B113, X313 Ultrabook ve Iconia W510/W510P tabletlerinde bulunuyor, yakın zamanda da eğitim pazarını hedefleyen tüm ürünlere genişletme planları yapılıyor.

acer1

Sınıflara hayat veriyor

IES paketi öğrencilerin iletişim, işbirliği yapma, sorun çözme, eleştirel düşünme ve dijital bilgi seviyeleri gibi 21. yüzyıl becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Öğrenme deneyimini geliştirmek ve eğitimcilerin sınıflarını verimli bir şekilde yöneterek eğitimlerini güçlendirmesinin yanı sıra, verileri güvenliği sağlar ve altyapıları yöneterek mevcut IT sistemlerini de destekliyor.

IES uygulamaları ile eğitimde bilgisayar kullanımı artık çok kolay:

 

1) Kno Ders Kitapları, özelikle eğitim için tasarlanmış interaktif bir e-Okuyucu

2) Laboratuar Kamerası, kamera tabanlı bir bilim araştırma uygulaması

3) SPARKvue, dahili ve harici sensörlerden veri toplayan bir veri analizi uygulaması

4) Medya Kamerası, öğrencilerin resim ve video çekmelerini ve düzenleyebilmelerini sağlayan bir multimedya uygulaması

5) ArtRage, bir dijital sanat eseri boyama ve çizme uygulaması

6) Sınıf Yönetimi, ortak çalışmaya dayalı bir sınıfta öğrenim çözümü

7) McAfee® AntiVirus.

 

Mükemmel ortaklık

Acer öğrencilerin başarısının; tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve bağlanabilirlik ile sunucu uygulamasındaki veri merkezi gibi öğrenim ve öğretim platformlarının kombinasyonu sayesinde elde edilebileceğine inanıyor. Acer’ın Intel tabanlı çözümleri bir açık mimari esnekliği sunar, böylece eğitmenler ihtiyaçları olan donanım, yazılım, yapısal içerik ve altyapıları seçerek hem şimdi hem de gelecekte sınıflarına kolayca entegre edebiliyorlar.

>>The Elder Scrolls Online’da Karakterler Nasıl Olacak?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK