Acer Dokunmatik ekranlı yeni Dizüstü Bilgisayar Çıkartacak

Acer Dokunmatik ekranlı yeni Dizüstü Bilgisayar Çıkartacak

0
PAYLAŞ

Windows 8 işletim sisteminin çıkmasından bu yana sesiz kalan Acer nihayet bu uzun süren sessizliğini bozdu ve yeni çıkaracağı ürünlerde dokunmatik ekranlara yer vereceği müjdesini verdi.

Acer Aspire V5 adında olacak bu yeni ürünler 14 ve 15.6 inç ekranlar ile kullanıcılara hizmet edecek. 14 inç ekrana sahip olan Acer Aspire V5 modeli sadece 20 mm kalınlığında olacak ve ağırlığı 2.09 kg olarak belirtiliyor. 15.6 inç ekranlı Acer Aspire V5 modeli ise 21 mm kalınlığında olacak ve ağırlığı 2.27 kg olarak belirtilmiş. Acer bu yeni model dizüstü bilgisayarı üzerinde 10 nokta dokunmatik desteği sunan ekranlar kullanacak. Acer yaptığı açıklamada dokunma hissinin kullanıcılar tarafından fazlasıyla benimsendiği ve önümüzdeki günlerde dizüstü bilgisayarların çoğunda bu teknolojinin kullanılması gerektiğini söylüyor. Bunlara ek olarak dokunmatik ekransız ürünlerin önümüzdeki yıllarda eksik birer dizüstü bilgisayar olacağı kanaatindeler. Acer Aspire V5 001
Acer Aspire V5 modellerinde SSD ve hibrid diskler kullanacak. Bu sayede ürünlerin performansının üst seviyede olması bekleniyor. Firma farklı konfigürasyonlar ile Aspire V5 modelini kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor. Bu modeller işlemcilerine göre birbirlerinden ayrılacak. Acer Pentium Dual Core ve Ivy BridgeCore i3 ve Core i5 işlemcilerini Aspire V5 modelinde kullanacak. Buna ek olarak bazı modellerde ekran çözünürlüğü de farklılık gösterecek. Standart olarak ekranlarda 1366 x768 piksel çözünürlük kullanacak olan Acer üst seviye modellerinde 1600 x 900 piksel çözünürlük kullanmayı planlıyor. Ürünlerin fiyatları konusunda ise henüz bir açıklama yok.

Acer Aspire V5

Google Nexus 4 İnceleme

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK