2012’nin Golünü Huawei Attı!

2012’nin Golünü Huawei Attı!

2
PAYLAŞ

Mobil ve terminal ekipmanları konusunda uzunca yıllardır sektörde faaliyet gösteren Huawei son yıllarda mobil cihaz üzerine de fazlasıyla eğilmeye başladı. Firma 2012 yılının ilk yarısında büyük bir başarıya imza attı.

2011 yılının genelinde 60 milyon cihaz satan firmanın cihazlarından 20 milyonu Çin marketinde satılmıştı. 2012 yılının ilk altı ayında 60 milyon satış rakamını yakalayan Huawei Çin marketinin yanı sıra Amerika, Avrupa, Japonya ve Hindistan marketlerinde de güçlenerek yoluna devam ediyor. Firmanın hali hazırda satışta bulunan 40’ın üzerinde akıllı telefon modeli bulunuyor. Telekom firmalarıyla eskiden bu yana sıkı ilişkiler içerisinde olan Huawei’nin en büyük avantajı Telekom operatörleriyle birlikte sundukları akıllı telefonların satış rakamları açısından başarıya ulaşması. Eğer Huawei bu büyüme grafiğiyle devam ederse çok yakın zamanda akıllı telefon piyasasında kendine üst sıralarda yer bulabilir. Huawei şimdilik 140 ülkede 500 Telekom operatörüyle birlikte çalışıyor. Önümüzdeki günlerde bu rkamların artması bekleniyor.

Huawei’nin en büyük avantajlarından bir tanesi fiyat. Kullanıcılara uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunan firmanın ürünleri 100 dolar ile 500 dolar arasında alıcı buluyor. Uygun fiyat politikasıyla yola çıkan Huawei müşteri memnuniyetine de önem veriyor. Türkiye’de de geçtiğimiz günlerde yeni model akıllı telefonu Ascend P1’i satışa sunan Huawei yakın gelecekte yeni akıllı telefonlar ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

 

BlackBerry’nin Son Şansı Olabilir!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK