10.5 İnç Ve 12.9 İnç Ekrana Sahip Yeni iPad’ler Geliyor!

10.5 İnç Ve 12.9 İnç Ekrana Sahip Yeni iPad’ler Geliyor!

0
PAYLAŞ

Apple cephesinde tüm gözler yeni iPhone’a çevrilmişken firma sektörün öncüsü tablet modeli olan iPad’ler üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Özellikle iPad Pro ile dizüstü bilgisayarların tahtını sallayan Apple, 10.5 inç ve 12.9 inç ekrana sahip iki yeni modeli tanıtmaya hazırlanıyor.

Tablet bilgisayarlar ilk tanıtıldığında özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcıları tarafından oldukça yadırganmıştı. Bir oyuncaktan öteye geçemeyeceği belirtilen tablet bilgisayarlar özellikle iPad’lerin durdurulamaz yükselişi ile piyasada hakettiği konuma geldi. Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarın hibriti olarak günümüzde bir çok alanda kullanılan bu tablet bilgisayarlar artık dizüstü bilgisayarların tahtını ele geçirmek üzere.

Apple cephesinde ilk iPad’in tanıtılması ile birlikte cihazlar sürekli geliştirildi. iPad Mini, iPad Air ve son olarak iPad Pro modelleri ile birlikte kullanıcılara birçok alternatif sunmayı başaran Apple’ın hedefi Pro modellerinin güncellenerek geliştirilmesi. Bu kapsamda yeni ekran boyutlarına sahip tabletlerini geliştiren firma 10.5 inç ve 12.9 inç ekrana sahip iPad Pro modellerini tanıtmaya hazırlanıyor.

iPhone 8’de olması beklendiği gibi iPad Pro’da da parmak izi sensörünün cihazın arka tarafında konumlandırılacağı söylenirken bir diğer iddia da ekran çerçeve oranının maksimize edilerek parmak izi sensörünün bulunduğu home tuşunun cihazın ön tarafındaki yerini koruyacağı yönünde.

Haziran ayında tanıtılması beklenen yeni iPad’lerin de yeni iPhone’larda olduğu gibi sürprizlere gebe olduğunu söylemek gerekiyor. Bakalım Apple bu yıl tüm alışkanlıkları değiştirecek ve radikal değişiklikler içeren yeni cihazlarını tanıtacak mı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK